Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej rzeczywistości? Dlaczego tak jest możemy się przekonać na wystawie prezentującej dwór w Krzykosach uwieczniony na fotografiach Zygmunta Grudzińskiego. Ekspozycja jest czynna w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych od 20 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:
Lekcja o Powstaniu Styczniowym

Lekcja o Powstaniu Styczniowym

Nasze muzeum odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Barłogach. Wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej Powstaniu Styczniowemu, którą przeprowadził dla nich dyrektor muzeum Tomasz Nuszkiewicz.

Opowiedział im m. in. o potyczce jaką w ich miejscowości stoczył z kozakami podczas tego zrywu narodowego oddział powstańczy dowodzony przez Edmunda Calliera. W 2013 r. - w 150. rocznicę powstania przed szkołą w Barłogach odsłonięto tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Dzięki lekcji w muzeum uczniowie mogli także zobaczyć oryginalny egzemplarz wspomnień Calliera, w których opisuje on tą potyczkę.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2024

Template by Joomla Themes & Copywriter.