Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj: Otwarcie wystaw. Homo Ludens i Ceramika. Wystawa prac uczestników pracowni ceramicznej MDK w Kole

Otwarcie wystaw. Homo Ludens i Ceramika. Wystawa prac uczestników pracowni ceramicznej MDK w Kole

W przedostatni dzień września o godzinie 17.00 otworzyliśmy dwie nowe ekspozycje czasowe w naszym muzeum. Pierwszą z nich jest wystawa fotograficzna pt. "Homo Ludens", a drugą "Ceramika. Wystawa uczestników pracowni ceramicznej MDK w Kole".

Wśród przybyłych na wernisaż gości był obecny poseł Leszek Galemba, który wyraził zachwyt zarówno zdjęciami prezentowanymi na wystawie, jaki i pracami ceramicznymi tworzonymi przez mieszkańców naszego miasta.

Pokonkursowa wystawa fotograficzna "Homo Ludens" pokazuje fotografie nadesłane na konkurs z okazji Dni Kultury Reinbek, odbywających się pod hasłem: Bawiące się Reinbek.

Miasto Reinbek położone niedaleko Hamburag w Niemczech jest jednym z miast partnerskich naszego miasta. Konkurs przeprowadzony został na początku tego roku i wzięły w nim udział fotografki i fotografowie z Reinbek, Hamburga, Glinde, Bargfeld - Stegen, Karlsruhe, Drezna i Koła. Pierwsza prezentacja wystawy odbyła się w Ratuszu w Reinbek w dniach od 27 maja 2016 r do 21 czerwca 2016r.

Organizatorami wystawy są Komitet Spotkań Partnerskich i Międzynarodowych Reinbek (PaKom) przy współpracy KulturWerkStadt Reinbek oraz Kolskiego Klubu Fotograficznego FAKT.

"Ceramika. Wystawa uczestników pracowni ceramicznej MDK w Kole" powstała we współpracy z Arkadiuszem Gołębowskim, instruktorem pracowni. Ekspozycja pokazuje prace nie tylko obecnych uczestników zajęć w pracowni. Oprócz dzieł instruktora - Arkadiusza Gołębowskiego swoje prace prezentują: Anna Miłkowska, Anna Klukaczyńska, Bożena Gronert – Ubych, Artur Słomski, Teresa Adamek, Teresa Głowacka, Olga Głowacka, Maria Żurawik, Ula Płoźińska, Iwona Adamek-Furmańska, Ilona Mazurkiewicz, Jacek Dziedziczak i Stach Dziedziczak. Każdy z artystów ma swój niepowtarzalny styl i ulubione techniki, które wykorzystuje przy tworzeniu kolejnych prac.

Wystawę Homo ludens będzie można oglądać do 15 października 2016 r. a wystawę ceramik do 12 listopada.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2019

Template by Joomla Themes & Copywriter.