Jesteś tutaj: "MAMY NIEPODLEGŁĄ!" Z NASZYM MUZEUM

"MAMY NIEPODLEGŁĄ!" Z NASZYM MUZEUM

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości oraz trwającego Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprasza do udziału w akcji społecznej "Mamy Niepodległą!". Polega ona na radosnym świętowaniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

- "Zachęcamy do wspólnego świętowania. Każdy kto zgłosi się do muzeum dostanie okolicznościową kartkę pocztową z Marszałkiem Piłsudskim i życzeniami z okazji dnia niepodległości. Będzie to naprawdę oryginalna pamiątka" - mówi dyrektor kolskiego muzeum Tomasz Nuszkiewicz. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 listopada na skrzynkę: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dzięki akcji, w której uczestniczy nasze muzeum utrwalana i wzmacniana jest w powszechnej świadomości data 11  listopada jako dnia obchodów święta narodowego, poprzez promowanie radosnej i atrakcyjnej formy obchodzenia święta niepodległości oraz afirmacja działań społecznych, które uruchamiają pozytywną energię społeczną. "Mamy Niepodległą!" ma także wpływ na pielęgnowanie tożsamości oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w społecznościach lokalnych.