Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Archiwum wystawa Ojcowie niepodległości

Ojcowie niepodległości

Ojcowie niepodległości wystawa z okazji Stulecia odzyskania niepodległości

Od 7 lutego w kolskim Ratuszu z okazji obchodzonego w tym roku Stulecia Odzyskania Niepodległości, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole organizuje wystawę „Ojcowie Niepodległości” pod honorowym patronatem Zastępcy Burmistrza Miasta Koła Pani Elżbiety Modrzejewskiej.

Wystawa "Ojcowie niepodległości" z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości

wystawa czasowa | czas trwania: od 7 lutego 2018

Wystawa prezentowana w Ratuszu Miejskim w Kole (ul. Stary Rynek 1)

Patronat honorowy Zastępcy Burmistrza Miasta Koła Elżbiety Modrzejewskiej

od 7 lutego w kolskim Ratuszu z okazji obchodzonego w tym roku Stulecia Odzyskania Niepodległości, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole organizuje wystawę „Ojcowie Niepodległości” pod honorowym patronatem Zastępcy Burmistrza Miasta Koła Pani Elżbiety Modrzejewskiej. Zostaną na niej zaprezentowane postacie Marszałka Józefa Piłsudskiego, przywódcy Narodowej Demokracji Romana Dmowskiego, jednego z przywódców PPS Ignacego Daszyńskiego, przywódcy ruchu ludowego Wincentego Witosa, kompozytora i pianisty Ignacego Jana Paderewskiego, Prymasa ks. kard. Aleksandra Kakowskiego, gen. Władysława Sikorskiego, gen. Tadeusza Rozwadowskiego – szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w czasie wojny z bolszewicką Rosją, gen. Józefa Hallera – dowódcy Armii Polskiej we Francji, gen. Józefa Dowbor – Muśnickiego – głównodowodzącego Powstania Wielkopolskiego, Stanisława Grabskiego – wielokrotnego premiera i ministra, autora reformy walutowej, Wojciecha Korfantego – jednego z przywódców Powstań Śląskich, Zofii Moraczewskiej – prezeski Związku Pracy Obywatelskiej Kobiet i Eugeniusza Kwiatkowskiego – twórcy portu w Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego.