Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej rzeczywistości? Dlaczego tak jest możemy się przekonać na wystawie prezentującej dwór w Krzykosach uwieczniony na fotografiach Zygmunta Grudzińskiego. Ekspozycja jest czynna w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych od 20 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:
Ferie w Muzeum

Ferie w Muzeum

Ferie w muzeum

Tegoroczne Ferie w Muzeum już za nami. Uczestnikom z pewnością nie będzie brakowało miłych wspomnień.

W PIERWSZYM DNIU MUZEALNYCH PÓŁKOLONII - TWORZENIE WZORÓW WIELKANOCNYCH I POZNAWANIE BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ

20 lutego, w pierwszym dniu półkolonii zimowych "Ferie w Muzeum" zorganizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych, ich uczestnicy oprócz zajęć z tworzenia wzorów wielkanocnych, które prowadziła pani Teresa Brzoska spotkali się również z panią Beatą Biskupską z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kole oraz policjantami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole. W ramach spotkania „Bezpieczne Ferie 2018” przypomniano dzieciom jak należy bezpiecznie spędzać wolny czas, chronić się przed zachorowaniami - w szczególności grypowymi, gdzie się bawić, aby dni wolne od zajęć szkolnych upływały w sposób bezpieczny. Zwrócono uwagę na to, jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych, a w szczególności na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych. Policjanci poruszyli również inne ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą”, sposobu zachowania się w przypadku napotkania agresywnego psa oraz właściwego zachowania w innych trudnych sytuacjach. Omówiono także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nie zabrakło również rozmowy o tym, że “odblaski” mogą ratować życie. Zdobyta wiedza przez dzieci została utrwalona przez profilaktyczny film, który wyświetlono uczestnikom muzealnych półkolonii. Wszystkim dzieciom wręczono kamizelki odblaskowe, aby były one zawsze widoczne i dzięki temu bezpieczne.

DRUGI DZIEŃ PÓŁKOLONII W MUZEUM - NA WYCIECZCE W GOSŁAWICACH

21 lutego w drugim dniu półkolonii zimowych "Ferie w Muzeum" organizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, ich uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Muzeum Okręgowego w Gosławicach. Zwiedzili ekspozycje muzealne oraz wzięli udział w warsztatach z budowania grodów.

TRZECI DZIEŃ PÓŁKOLONII W MUZEUM

22 lutego uczestnicy dalej pracowali nad ozdobami wielkanocnymi i kwiatami pod okiem pani Teresy Brzoskiej.

OSTATNI DZIEŃ PÓŁKOLONII "FERIE W MUZEUM" NA WYCIECZCE W LICHENIU

23 lutego w ostatnim dniu zorganizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych półkolonii zimowych, uczestniczące w nich dzieci wzięły udział w wycieczce do Lichenia. Zwiedziły wystawy prezentujące dzieje Polski znajdujące się w Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego oraz zapoznały się z historią licheńskiego Sanktuarium Maryjnego również związaną z przeszłością naszego kraju.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2024

Template by Joomla Themes & Copywriter.