Dzieje miasta związane są z osobami je zamieszkującymi.
Czasami związani są oni z miastem od chwili urodzenia, czasami to los sprowadza ich w dane miejsce, część tych osób pozostawia ślad w historii danego miejsca poprzez swoje działania. Tak, też było w przypadku 5 osób - Władysława Klimaszewskiego, Michała  Ostrowskiego, Władysława Krzyckiego, Stefana Grabowskiego i Michała Beksiaka, którzy w okresie dwudziestolecia międzywojennego pełnili funkcję Burmistrza i wpływali na miasto oraz jego mieszkańców.

NOWE UMIEJĘTNOŚCI PODCZAS FERII

Ferie w Muzeum - Zima 2019

Muzeum Technik Ceramicznych stworzyło odpoczywającym w czasie ferii zimowych dzieciom uczęszczającym do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Koło możliwość nabycia nowych umiejętności oraz zapoznania z zasadami bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku.

Pierwszy dzień półkolonii "Ferie w muzeum" upłynął w atmosferze zabawy idącej w parze z edukacją. Podczas spotkania z mł. asp. Mariuszem Rumiejowskim z kolskiej komendy powiatowej policji zostały poinformowane o tym jak bez stwarzania zagrożenia dla siebie i kolegów korzystać z uroków zimy podczas jazdy na łyżwach po lodzie czy kuligu sankami na śniegu. Natomiast Pani Danuta Jóźwiak przeprowadziła dla dzieci warsztaty artystyczne tworzenia ozdób i pamiątek z masy solnej. Powstały ciekawe koszyczki z kwiatami oraz zawieszki w kształcie końskiej głowy mogące być prezentami dla najbliższych.