Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

NOWE UMIEJĘTNOŚCI PODCZAS FERII

Ferie w Muzeum - Zima 2019

Muzeum Technik Ceramicznych stworzyło odpoczywającym w czasie ferii zimowych dzieciom uczęszczającym do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Koło możliwość nabycia nowych umiejętności oraz zapoznania z zasadami bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku.

Pierwszy dzień półkolonii "Ferie w muzeum" upłynął w atmosferze zabawy idącej w parze z edukacją. Podczas spotkania z mł. asp. Mariuszem Rumiejowskim z kolskiej komendy powiatowej policji zostały poinformowane o tym jak bez stwarzania zagrożenia dla siebie i kolegów korzystać z uroków zimy podczas jazdy na łyżwach po lodzie czy kuligu sankami na śniegu. Natomiast Pani Danuta Jóźwiak przeprowadziła dla dzieci warsztaty artystyczne tworzenia ozdób i pamiątek z masy solnej. Powstały ciekawe koszyczki z kwiatami oraz zawieszki w kształcie końskiej głowy mogące być prezentami dla najbliższych.