Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej rzeczywistości? Dlaczego tak jest możemy się przekonać na wystawie prezentującej dwór w Krzykosach uwieczniony na fotografiach Zygmunta Grudzińskiego. Ekspozycja jest czynna w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych od 20 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:
Archiwum wystawa Ceramika spod znaku pingwina

Ceramika spod znaku pingwina

Ceramika spod znaku pingwina

Piotr Śniegocki i Muzeum Technik Ceramicznych zapraszają na wystawę "Ceramika spod znaku pingwina"

Jak co roku na wakacyjnej wystawie zaprezentowane zostaną nieznane walory, wykonane w Zakładach Wyrobów Sanitarnych, ale nie będą to umywalki czy muszle sedesowe, no może nie do końca.

Wystawa Ceramika spod znaku pingwina Wystawa Ceramika spod znaku pingwina

W latach osiemdziesiątych zaczęto wykonywać na zamówienia przedmioty reklamowe ze szkliwionego porcelitu, a przy okazji powstawały całkiem prywatne wyroby. Kreatywność formierzy i modelarzy była tak duża, ze powstawało coraz więcej rożnego rodzaju przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Cześć była projektowana przez pracowników, a cześć odwzorowywana z istniejących już gotowych wyrobów. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną kufle, kubki, karafki, maski, figurki i wiele innych w miodowo czekoladowym szkliwie, ale również w kolorach szkliwienia sanitariatów.

Wystawa Ceramika spod znaku pingwina Wystawa Ceramika spod znaku pingwina Wystawa Ceramika spod znaku pingwina

Zapraszamy do odwiedzin, bo naprawdę będzie warto.

-----------------------------------------

Wystawa od 01.07. 2019 - 31.08.2019

Wernisaż 09.07.2019 godz. 17.00

Weekendowe zwiedzanie od 11.00 do 14.00 w dniu 07.07.2019 (niedziela) / 04.08.2019 (niedziela) / 1.09.2019 (niedziela)

Już w lipcu nowa wystawa. Piotr Śniegocki i Muzeum Technik Ceramicznych zapraszają na wystawę "Ceramika z pod znaku pingwina"
Jak co roku na wakacyjnej wystawie zaprezentowane zostaną nieznane  walory, wykonane  w Zakładach Wyrobów Sanitarnych, ale nie będą to umywalki czy muszle sedesowe, no może nie do końca.
W latach osiemdziesiątych zaczęto wykonywać na zamówienia przedmioty reklamowe ze szkliwionego porcelitu, a przy okazji powstawały całkiem prywatne wyroby. Kreatywność formierzy i modelarzy była tak duża, ze powstawało coraz więcej rożnego rodzaju przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Cześć była projektowana przez pracowników, a cześć odwzorowywana z istniejących już gotowych wyrobów. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną kufle, kubki, karafki, maski, figurki i wiele innych w miodowo czekoladowym szkliwie, ale również w kolorach szkliwiena sanitariatów. Zapraszamy do odwiedzin, bo naprawdę będzie warto.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2024

Template by Joomla Themes & Copywriter.