Pasja i Talent - artystyczny charakter fajansu

Czy już widzieliście jakie piękne kompozycje tworzyły kolskie malarki? Jeżeli nie - to zapraszamy do obejrzenia w Muzeum Technik Ceramicznych wystawy "Pasja i talent. Artystyczny charakter fajansu", której autorem jest Piotr Śniegocki.

Wystawa Pasja i Talent - artystyczny charakter fajansu
W trosce o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o uprzednie zgłoszenie odwiedzin
tel.: 572 641 432 lub 63 272 15 59,

Od 11 października prezentowana jest w naszej siedzibie wystawa "Pasja i Talent - artystyczny charakter fajansu"

Pokazane na wystawie wyroby fajansu z kolskiej fabryki pochodzą ze zbiorów muzeum oraz z prywatnej kolekcji Piotra Śniegockiego i prezentują cześć dorobku artystycznego trzech nieżyjącym już malarek - Heleny Teodorowiczowej, Teresy Bąkowskiej i Heleny Majewskiej, które z biegiem lat tworzyły wzory kolskiego fajansu.

Wystawa Pasja i Talent - artystyczny charakter fajansu

Więcej o wystawie