Dzieje miasta związane są z osobami je zamieszkującymi.
Czasami związani są oni z miastem od chwili urodzenia, czasami to los sprowadza ich w dane miejsce, część tych osób pozostawia ślad w historii danego miejsca poprzez swoje działania. Tak, też było w przypadku 5 osób - Władysława Klimaszewskiego, Michała  Ostrowskiego, Władysława Krzyckiego, Stefana Grabowskiego i Michała Beksiaka, którzy w okresie dwudziestolecia międzywojennego pełnili funkcję Burmistrza i wpływali na miasto oraz jego mieszkańców.

Wystawy czasowe Burmistrzowie miasta Koła w okresie międzywojennym

Burmistrzowie miasta Koła w okresie międzywojennym

Dzieje miasta związane są z osobami je zamieszkującymi.

Do 10 listopada można obejrzeć w naszej siedzibie wystawę prezentujące ich sylwetki oraz artykuły i zdjęcia. Wystawa stanowi część projektu jaki w tym roku realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą. W ramach projektu powstała publikacja pod takim samym tytułem jak wystawa oraz strona internetowa kolscybohaterowie.pl, a w przestrzeni miasta w miejscach związanych z bohaterami wystawy umieszczone zostały tabliczki.

Zadanie publiczne o tytule: Burmistrzowie miasta Koła w okresie międzywojennym współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.