Tajniki szewskiego fachu

W dniu 23 czewrca br. nastąpiło otwarcie nowej wystawy czasowej pt.: “Szewskie rzemiosło”. Oglądać możemy na niej dawne narzędzia i maszyny służące do wyrobu i naprawy obuwia. Rzemiosło ukazane zostało przez pryzmat wielopokoleniowej rodziny szewskiej Państwa Wapińskich z Koła. Dlatego, oprócz narzędzi i maszyn, podziwiać możemy wiele cennych rodzinnych pamiątek. Nie lada atrakcją podczas wernisażu wystawy, była możliwość obejrzenia procesu produkcji obuwia tradycyjną, rzemieślniczą metodą, zaprezentowana przez Pana Wojciecha Wapińskiego, którego pradziadek był już szewcem. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym zawodzie do odwiedzenia naszej instytucji.