Wystawa Pasja i Talent - artystyczny charakter fajansu

Tegoroczna wystawa poświęcona jest trzem nieżyjącym już malarkom, które z biegiem lat tworzyły wzory kolskiego fajansu.

Ceramika dekoracyjna, bo takim był fajans, opierał się głównie na wzorach ludowych. Dlatego też w powojennej fabryce zatrudniano twórców ludowych, którzy nie tylko projektowali, wykonywali własne prace, ale i uczyli młodzież technik zdobienia wyrobów. Zdobione w ten sposób wyroby są niepowtarzalne.

Oprowadzanie po zabytkach

Po wcześniejszym umówieniu pracownik muzeum oprowadzi zorganizowaną grupę wycieczkową po zabytkach miasta w dni powszednie od godz. 8:00 do 16:00. Istnieje możliwość dostosowania godzin.

W programie również podziwianie panoramy miasta z wieży ratusza miejskiego.

Szlakiem Kolskich Zabytków

Wszystkich lubiących odkrywanie zabytków podczas spaceru zachęcamy do przejścia Szlaku Kolskich Zaytków. Mapkę z zaznaczonymi zabytkami i krótką informacją o wybranych zabytkach w formacie a3 do wydrukowania można pobrać tutaj pdf